Pro bono

Adwokat to zawód zaufania publicznego, z którym wiążą się liczne obowiązki także o charakterze pozazawodowym. Jednym z nich jest odpowiedzialność społeczna. Kancelaria Adwokacka Lege Artis wykorzystując swoje bogate doświadczenie z zakresu prowadzenia obsługi prawnej, świadczy pomoc pro bono dla najbardziej potrzebujących. Wierząc, iż zaangażowanie w działalność pro bono jest bardzo istotnym składnikiem praktyki adwokata uważam, iż jej wykonywanie przybliża nas do społeczności wśród której mieszkamy i pracujemy.

W mojej pracy niemal co dzień spotykam się z osobami, których nie stać na niezbędną profesjonalną pomoc prawnika. Wiem, że praca dla potrzebujących po pierwsze spełnia społeczne oczekiwania wobec naszej profesji, a po drugie daje mi możliwość wykorzystania kwalifikacji i doświadczenia zdobytego w codziennej pracy.

Od wielu lat wykorzystuję swoje  doświadczenie w ramach odpowiedzialnej działalności społecznej, niezorientowanej wyłącznie na zysk. Kancelaria Lege Artis zaangażowana jest w projekty pro bono, co stwarza możliwości praktykowania prawa w najszerszym zakresie. Od czterech lat niezamożni mieszkańcy Ursusa mają możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji prawnika, w siedzibie Urzędu.
Kancelaria pomogła w ten sposób już ponad 1000 mieszkańcom Ursusa.

Adres:
Urząd m. st. Warszawy Dzielnicy Ursus
Plac Czerwca 1976 r. nr 1